Aktualności
Bezpiecznych wakacji!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VIII
🎓 Ósmoklasiści – dziś oficjalnie staliście się absolwentami! To koniec pewnego rozdziału i początek nowego, pełnego wyzwań i możliwości. Życzymy Wam odwagi, wiary w siebie i wielu sukcesów na dalszej drodze. Powodzenia!
56
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I–VII
Dziś wspólnie zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie i wspólną pracę. Życzymy Wam cudownych, bezpiecznych i pełnych słońca wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!
70
"Czytanie na polanie"
- 3
W czerwcu, w naszej szkole odbyła się akcja promująca czytelnictwo pod hasłem "Czytanie na polanie". W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i wychowawcy. Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu. Dzieci zgromadziły się na szkolnym boisku oraz na patio, przynieśli koce i swoje ulubione książki.
Celem wydarzenia było zachęcenie uczniów do sięgania po książki oraz pokazanie, że czytanie może być przyjemnością również poza salą lekcyjną.
Akcja, tak jak i w minionych latach, spodobała się uczestnikom, dlatego planowane są jej kolejne edycje.
Informacja: W. Roćko-Woźniak
Poczet
- 3
Pełnienie służby pocztu sztandarowego jest jedną z najzaszczytniejszych funkcji, jaką może pełnić uczeń.
Sztandar szkoły uczestniczy w ważnych uroczystościach szkolnych oraz pozaszkolnych, takich jak: rozpoczęcie roku szkolnego, ślubowanie klas pierwszych, uroczystości rocznicowe np. Narodowe Święto Niepodległości, Święto Konstytucji 3 Maja i zakończenie roku szkolnego.
Skład pocztu wybierany jest spośród uczniów osiągających bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie.
W skład pocztu sztandarowego od października 2023r. wchodzili:
Wiktor Przybył, Hanna Wychowałek, Zuzanna Pawelec – skład główny, Miłosz Antczak, Zuzanna Jankowska i Alicja Wawszczyk – skład rezerwowy.
Dziś, 27 czerwca 2025r., podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniowie klas ósmych przekazali opiekę nad Sztandarem Szkoły swoim młodszym kolegom i koleżankom.
Nowy skład pocztu sztandarowego: Adam Ulm, Antonina Gołębiowska, Karmen Kristel – skład główny, Bartosz Lipiec, Natalia Bortnowska, Zuzanna Chmara, Anna Pajączek – skład rezerwowy.
Ustępującemu pocztowi składamy podziękowanie za godne i pełne zaangażowania reprezentowanie szkoły.
Nowym członkom pocztu sztandarowego gratulujemy nominacji.
Informacja: A. Dragan
„Angielski z Disneyem” w ramach projektu „Zaczarowana Szkoła w Gminie Strzelce Krajeńskie – edycja I”
- 9
W II semestrze roku szkolnego 2024/2025 10 uczennic z klas drugich i trzecich brało udział w zajęciach z języka angielskiego „Angielski z Disneyem” w ramach projektu „Zaczarowana Szkoła w Gminie Strzelce Krajeńskie – edycja I”. Podczas zajęć uczennice doskonaliły umiejętność rozumienia tekstów czytanych i słuchanych oraz poznawały nowe słownictwo (np. zabawki, części ciała, ubrania, pogoda). Uczennice pracowały z tekstami uproszczonych lektur Disneya i Pixara, zakupionymi w ramach projektu. Ulubionym bohaterem bajek okazał się Stitch, którego podobizna widnieje na plakatach stworzonych przed dzieci.
Informacja: Anna Dragan
Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2025/2026
Wycieczka do Trójmiasta
W bieżącym miesiącu uczniowie klas VI c, VII b i VII c uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Mieli oni okazję poznać historię i kulturę regionu, a także zintegrować się w miłej atmosferze. Zabytki Gdańska, uroki Sopotu i Gdyni na długo pozostaną w pamięci uczniów. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.
Informacja: Agnieszka Choroszkiewicz
Uczniowie klas 3a i 3b na wycieczce w Stargardzie
- 9
24 czerwca uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce do Stargardu. Po spacerze z przewodnikiem po Starym Mieście oraz zajęciach edukacyjnych w Bastei, dzieci odwiedziły Centrum Nauki „Filary”. Tam wzięły udział w interaktywnych wystawach i warsztatach LEGO. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska, gdzie uczniowie mogli wcielić się w rolę żołnierzy broniących murów oraz innowatorów pracujących z nowoczesnymi technologiami, takimi jak druk 3D. Na zakończenie wycieczki cała grupa zjadła wspólny posiłek. Wyjazd był ciekawym połączeniem zabawy i nauki oraz okazją do wspólnego spędzenia czasu poza szkołą.
Inf. J. Bojba
Zakończenie roku szkolnego 2024/25
Klasa Vb z wizytą w Inowrocławiu - Toruniu - Bydgoszczy
16 - 18.06.2025 r.
8
POLAK MA ESSĘ! 2
- 8
W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Polak ma essę 2”. Jego celem było rozwijanie kreatywności, utrwalanie wiedzy oraz umiejętności. Uczniowie aktywnie i twórczo realizowali zadania projektowe. Prócz nauki poprzez zabawę i integrację, uczestnicy doskonalili umiejętności swobodnego wyrażania opinii, emocji.
Informacja: Dorota Woźniak-Białas
Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Pszczewie w ramach projektu „Zaczarowana Szkoła w Gminie Strzelce Krajeńskie – edycja I”
17 czerwca 2025 r. uczniowie klas 2-3 naszej szkoły wzięli udział w wycieczce rozwijającej zainteresowania przyrodnicze. Młodzi obserwatorzy przyrody mieli okazję poznać różnorodne gatunki roślin i zwierząt występujące w najbliższej okolicy, a także uczyli się rozpoznawania tropów zwierząt. Wycieczka miała również na celu kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz uwrażliwienie na piękno i bogactwo przyrody.
Informacja: M. Chmara, A. Dragan
Pomoc dla schroniska „Azorki”
Uczniowie klasy VIb i VIIb brali udział w zbiórce karmy dla zwierząt na rzecz schroniska „Azorki” w Gorzowie Wlkp. Zebraliśmy okazałą ilość suchej i mokrej karmy, która została przekazana do schroniska przez uczennice klasy VIIb.
Uczniom, rodzicom oraz wszystkim, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzętom przez cały rok.
Inf. W. Czerniak i A. Choroszkiewicz
Uczniowie klasy 6a w projekcie “Empatyczna Klasa”
Uczniowie klasy 6a aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym “Empatyczna Klasa”, który trwał przez cały rok. Projekt ten miał na celu rozwijanie empatii, umiejętności rozpoznawania emocji innych osób oraz właściwego reagowania na różne sytuacje społeczne. Ponadto promował postawy lojalności, współpracy i wzajemnej pomocy wśród dzieci. W ramach projektu uczniowie co miesiąc realizowali konkretne zadania, które pomagały im zrozumieć znaczenie empatii w codziennym życiu. Każde działanie było zgodne z założeniami programu i angażowało całą klasę we wspólne inicjatywy na rzecz budowania pozytywnych relacji. Zwieńczeniem całorocznej pracy było uroczyste wręczenie certyfikatów uczestnictwa, które otrzymał każdy uczeń biorący udział w projekcie.
inf. Małgorzata Kordyńska
Archiwum Aktualności