15 listopada był XIV Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas trzecich sprawdzili swoje umiejętności w teście, który zawierał ponad 70 różnych przykładów z zakresu tabliczki mnożenia. Najlepsze wyniki uzyskali: Filip Dziurłaj, Przemek Twardosz z klasy 3a, Liwia Adamczak, Fabian Sapieja, Filip Węglarz, Paweł Marcinkowski z klasy 3b, Pola Chrebor, Filip Chwalencki, Janek Duliński, Tomasz Feder i Natalia Walczak z klasy 3c, zdobywając tym samym tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za pomoc pani Małgorzacie Kuźlak.
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
IV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia
W piątek 15 listopada 2024 roku uczniowie klas 3-8 wzięli udział w XIV Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Ta coroczna akcja zachęca uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w niecodzienny sposób, np. poprzez gry, zabawy czy zagadki. Każdy uczeń mógł również sprawdzić swoją wiedzę podczas krótkiego egzaminu, a za wszystkie poprawne odpowiedzi otrzymać odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Szczęśliwcom gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do nadrobienia zaległości, by w przyszłym roku mogli dołączyć do grona Ekspertów.
Informacja: Małgorzata Kuźlak
EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA
- 9
W dniach 6,20 i 21 listopada uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na terenie jednostki Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Spotkanie poprowadziła asp. Daria Borysowska, która w sposób profesjonalny i przystępny zaprezentowała zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, postępowania podczas wypadków, odpowiedzialności karnej, a także codziennych zadań policji. Dzięki temu nasi uczniowie nie tylko pogłębili swoją wiedzę, ale również zyskali większą świadomość dotyczącą własnego bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania.
inf. Małgorzata Kordyńska
Akcja edukacyjna ,,Hazard? Nie daj się wciągnąć"
Nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską akcję Krajowej Administracji Skarbowej pn. „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Pracownicy drezdeneckiego Urzędu Skarbowego podczas spotkań z młodzieżą wyjaśniali, czym jest nielegalny hazard oraz skutki uczestnictwa w takich grach. Mówili o zagrożeniach wynikających z hazardu, w tym pozornie bezpiecznych gier internetowych a także konsekwencjach uzależnień od hazardu.
„Dzieciństwo bez Przemocy” – finał kampanii
W dniu finału kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”, 19 listopada, o godz. 17:00, nasza szkoła , jak tysiące budynków w całej Polsce rozświetliła się na czerwono, symbolizując solidarność i sprzeciw wobec krzywdzenia dzieci.
W ramach kampanii przeprowadzono zajęcia z uczniami na temat problemu przemocy wobec dzieci, umiejętności unikania zagrożeń, szukania pomocy i reagowania na przemoc.
Dziękujemy pracownikom Strzeleckiego Ośrodka Kultury oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej za pomoc w zorganizowaniu finału kampanii.
Wycieczka do Gorzowa Wlkp.
W miniony poniedziałek uczniowie klasy 2b i 3c pojechali do Filharmonii Gorzowskiej, gdzie uczestniczyli w edukacyjnych zajęciach pt. „Tańczymy Chopina”. Dzieci z uwagą wysłuchali utworów F. Chopina w wykonaniu kwartetu smyczkowego, poznali specyfikę pracy lutników i podziwiali tańce narodowe w wykonaniu zespołu tanecznego. Następnie udali się do Muzeum Gorzowskiego, gdzie poznawali eksponaty w trakcie warsztatów. Nagrodą za rozwiązanie szesnastu zadań było poznanie historii Białej Damy i ułożenie jej portretu z puzzli. Wycieczka przyczynia się do poszerzenia wiedzy z zakresu muzyki i historii.
Informacja: Joanna Grochała
Symulacja ONZ
W ramach projektu WSPÓLNIE MOCNIEJSI - UCZYMY SIĘ PRZEZ INTEGRACJĘ klasa 8 c podczas zajęć z wychowawcą przeprowadziła Symulację Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Młodzież omawiała kwestie związane z tolerancją i konfliktami międzynarodowymi. Zadanie to miało na celu pomóc uczniom zrozumieć rolę i funkcjonowanie Zgromadzenia, rozwijać umiejętność argumentacji, negocjacji i publicznych wystąpień. Uczniowie doskonalili również umiejętność współpracy zespołowej. Idea realizowanego projektu jest taka, aby pomagać młodzieży w kształtowaniu tolerancji i rozumieniu innych kultur.
Informacja: Ilona Nowak-Augustyniak.
Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju
- 15
W dniach 6 i 12 listopada odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeju dziewcząt i chłopców. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Krajeńskich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
W rywalizacji młodszych roczników, dziewczęta i chłopcy zajęli V miejsce.
W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, dziewczęta zdobyły III miejsce.
Na najwyższej pozycji uplasował się zespół starszych chłopców, który wywalczył II miejsce,ustępując w finale zespołowi z Dobiegniewa 0:1.
Reprezentacja szkoły:
Igrzyska Dzieci ( dziewczęta) – Nadia Anioł, Kalina Garbera, Oliwia Gromek, Maja Makowska, Lena Spławska, Nikola Stechnij, Oliwia Stechnij, Natalia Marciniak.
Igrzyska Dzieci (chłopcy) – Krzysztof Damijan, Aleksander Froś, Mateusz Gil, Olaf Kamiński, Bruno Kryl, Oskar Lewera, Bartosz Mieczkowski, Antoni Mospan, Oliwier Paluta, Wojciech Paluta.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej ( dziewczęta) – Anna Banaszkiewicz, Zuzanna Chmara, Iga Grygorczyk, Gabriela Kicyk, Zuzanna Pawelec, Hanna Wychowałek.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej (chłopcy) – Miłosz Antczak, Szymon Antczak, Ivan Chopyk, Igor Domaradzki, Kamil Drewniak, Nikodem Kostrzewski, Jan Krzysiek, Ksawery Kubiś, Błażej Madej, Gracjan Michalski, Michał Namysłowski, Leon Neuman, Alex Tatała.
Informują: Nauczyciele wychowania fizycznego
Spotkanie z pszczelarzem
- 5
Dnia 12 listopada w naszej szkole gościł Pan Aleksander Ławreszuk - pszczelarz Stowarzyszenia Pszczelarzy Baltic Bee. W ramach projektu "Pszczoły w kulturze ludowej, tradycja i nowoczesność" przedstawił uczniom historię pszczelarstwa polskiego od okresu bartnictwa do czasów współczesnych. Uczniowie poznali zwyczaje i obyczaje pszczelarskie, obejrzeli sprzęt pszczelarski. Dowiedzieli się również jakie znaczenie mają pszczoły w przyrodzie, jakie są rodzaje produktów pszczelich i jak powstają.
Nowe książki w bibliotece
Nowe książki na półkach bibliotecznych czekają na wypożyczenie. Wkrótce pojawią się kolejne.
Zapraszamy!
Pozycje zakupiono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Konkurs biblioteczny
- 8
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych został zorganizowany konkurs pt. ,,Ilustracja do mojej ulubionej książki”.
Celem wydarzenia było propagowanie twórczości literackiej. Wyróżniono prace następujących uczniów:
Klasy I-III
I miejsce - Alicja Najmoła
II miejsce - Przemysław Twardosz
III miejsce - Cezary Michalski i Pola Chrebor
Klasy IV-VI
I miejsce - Lena Kobelak
II miejsce - Blanka Suterska
III miejsce - Ekaterina Laskowska
Konkurs został przeprowadzony w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Aleksandra Czarnecka, Wioleta Roćko-Woźniak
Śniadanie daje moc - jak zbudować zdrowe nawyki od rana
W dniu 8 listopada w klasie 1a odbyły się zajęcia na temat znaczenia zdrowego śniadania. Uczniowie dowiedzieli się, że zbilansowane śniadanie powinno zawierać różnorodne składniki, które pomogą im rosnąć zdrowo i silnie. Dzieci przygotowały swoje propozycje zdrowego śniadania i dzieliły się swoimi pomysłami z klasą.
Informacja: K. Wąsiewicz
Śniadanie daje moc
Dnia 8 listopada uczniowie klasy 1b przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie daje moc''. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
To najlepszy start w nowy dzień !
Inf. M. Sicińska
OLAF KAMIŃSKI Z BRĄZOWYM MEDALEM
Znakomite zakończenie sezonu „zafundowali” nam młodzi lekkoatleci, którzy 10 listopada reprezentowali województwo lubuskie w Ogólnopolskim Finale „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie” Spała 2024r. Czworo uczniów naszej szkoły rywalizowało w minioną niedzielę z najlepszymi lekkoatletami w kraju w dwuboju lekkoatletycznym w zawodach halowych w Spale.
Życiowy sukces odniósł Olaf Kamiński, zdobywając brązowy medal w dwuboju: 60 m i rzut piłeczką palantową. Rezultaty: 8,84 s w sprincie i 46 m w rzucie piłeczką palantową, które uzyskał na zawodach są rekordami życiowymi zawodnika. Niewiele do zdobycia medalu zabrakło Lilii Sobczak, która zajęła 6 miejsce w dwuboju: 600 m i skok w dal, uzyskując bardzo dobre wyniki (odpowiednio 1:55,45 i 4,18 m). Na 15 miejscu w kraju uplasował się Oliwier Paluta w dwuboju: 600 m i skok w dal uzyskując w wyżej wymienionych konkurencjach rekordy życiowe (600 m – 1:51,84, skok w dal 3,83 m). W dwuboju: 60 m i skok w dal, na 24 miejscu ukończyła rywalizację Nikola Stechnij, uzyskując odpowiednio: 9,23 s na 60 m i 3,94 m w skoku w dal.
Zawody w Spale były ostatnim w tym sezonie startem lekkoatletów w kategorii wiekowej U12 (rocznik 2013-2014). Należy tutaj nadmienić, że uczniowie naszej szkoły brali udział we wszystkich finałach ogólnopolskich jakie odbyły się w bieżącym roku, godnie reprezentując województwo lubuskie.
Trenerem lekkoatletów jest Krzysztof Borek.
Śniadanie Daje Moc
Dnia 8 listopada klasa 3a przystąpiła do programu edukacyjnego "Śniadanie Daje Moc", którego celem było uświadomienie dzieciom znaczenia zdrowego odżywiania, w tym roli śniadania jako najważniejszego posiłku. Tego dnia dzieci obejrzały film edukacyjny i dowiedziały się, jakie produkty powinny znaleźć się w ich porannym posiłku, aby dostarczyć im energii i poprawić koncentrację podczas nauki. Następnie z przyniesionych przez siebie produktów przygotowały zdrowe śniadanie. Dzięki tej inicjatywie uczniowie uświadomili sobie, jak ważną rolę odgrywa śniadanie oraz spożywanie owoców i warzyw.
Inf. K. Cybulska
Archiwum Aktualności