Klasy I - VII godzina 9:00 (dziedziniec szkoły)
Klasy VIII - godzina 10:00 (sala gimnastyczna)
Klasy III G-m - godzina 12:00 (sala gimnastyczna)
Klasy I - VII godzina 9:00 (dziedziniec szkoły)
Klasy VIII - godzina 10:00 (sala gimnastyczna)
Klasy III G-m - godzina 12:00 (sala gimnastyczna)
13 czerwca w miejscowości Cibórz k. Świebodzina odbył się finał wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły zremisowała z SP Międzylesie 1:1 oraz pokonała SP1 Kostrzyn 3:1, SP Jasień 1:0 i SP5 Żary 1:0. Nasze dziewczęta zdobyły 10 punktów i z bilansem bramkowym 6:2 stanęły na najwyższym stopniu podium ze złotymi medalami.
Skład zwycięskiej drużyny:
Maja Lewandowska
Nikola Czerniak
Martyna Demetruk
Malwina Pawłowska
Michalina Pawłowska
Lena Zacharewicz
Pola Zganiacz
Magdalena Tórz
Opiekunami drużyny byli p. Zbigniew Nowik oraz p. Agnieszka Choroszkiewicz
Dnia 3 czerwca 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna debata oksfordzka na temat : ,,Współczesna młodzież nie jest tolerancyjna”.
Tak postawionej tezy bronili: Katarzyna Maciaszek, Wanessa Strzelczyk, Sandra Zganiacz i Amelia Olszak. Po stronie opozycji stanęli: Marta Rogin, Adrianna Kępińska, Weronika Madziak i Hanna Paluta. Nad przebiegiem debaty czuwała marszałek Lena Rakiej, a w roli sekretarzy wystąpili: Tymoteusz Ludwiczak i Gabriela Pachulska.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Strzelec Krajeńskich pan Mateusz Feder, Dyrektor Zespołu Szkół pani Aneta Oszczęda, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego tejże szkoły z opiekunem, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 i z Centrum Kształcenia Ustawicznego również z opiekunami. W spotkaniu uczestniczyła też, jak co roku, Dyrektor naszej szkoły pan Andrzej Bajko oraz pani wicedyrektor Aneta Kamzelska- Bęben. Miejsca dla publiczności zajęli uczniowie klas siódmych oraz uczniowie klasy trzeciej gimnazjum.
Trudny i kontrowersyj ny temat debaty wywołał wielkie emocje nie tylko wśród mówców, ale też wśród publiczności. Pierwsi mówcy zaczęli swoje przemówienia od tego, co rozumieją przez pojęcie tolerancji, jakie są przyczyny nietolerancji. Kolejni mówcy rozwinęli temat omawiając w jakich sferach życia objawia się tolerancja oraz podali przykłady nietolerancji. Dla poparcia swoich argumentów zarówno jedna jak i druga grupa zaprezentowała wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Debatujący nie pozostawili bez echa spraw związanych z osobami niepełnosprawnymi, grupami etnicznymi czy mniejszościami seksualnymi. W podsumowaniu debaty usłyszeliśmy, że tolerancja wg uczestników spotkania to tolerowanie „inności” do momentu, kiedy nie krzywdzi się innych. Przedstawiciele opozycji starali się wykazać, że nie brakuje postaw tolerancji , czego dowodem są wszelkie akcje charytatywne, w które młodzież chętnie się angażuje.
Debata zakończyła się głosowaniem publiczności i członków jury, a jej wynik wskazał nieznaczne zwycięstwo Propozycji, która broniła postawionej tezy.
Uczestnikom debaty dziękujemy za kreatywność w doborze argumentów i zaangażowanie.
Zachęcamy też uczniów młodszych klas do udziału w debacie kolejnego roku szkolnego.
Sereczne podziękowania za pomoc dla p. M. Gawlik i p. K. Cybulskiej.
Organizatorzy debaty: Alicja Izbicka i Robert Lange
W roku szkolnym 2018/2019 odbyła się XVII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,,Krąg”. Nasza szkoła, tradycyjnie już, przystąpiła do konkursu. Chętnych nie brakowało. Uczniowie rozwiązywali test składający sie z 30 pytań zamkniętych i jednego otwartego, wymagającego dłuższej wypowiedzi. Uczestnicy byli podzieleni na kategorie wiekowe. W kategorii Młodzik, tematyka obejmowała dzieje piastowskie. Najlepszy wynik w szkole w tej kategorii otrzymał Szymon Bałuk (kl. V D). Na wyróżnienia zasłużyli: Jakub Zborowski (kl. V C), Jakub Małecki (kl. V D) i Marcel Augustyniak (kl. V D). Spośród uczniów starszych (kategoria Junior), którzy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą okresu zaborów, na najlepszy wynik w szkole zasłużył Szymon Grochała (kl. VIII E).
Gratuluję zwycięzcom i życzę sukcesów w nastepnym roku szkolnym.
Opiekun konkursu: A. Izbicka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ahoj przygodo… :).
W dniach 12-13 czerwca uczniowie klas 5d, 5c i 5b wyruszyli na wycieczkę nad morze do Niechorza. Podczas wyjazdu uczniowie mieli niebywałą okazję przeprowadzić wiele eksperymentów, doświadczeń na „Zupełnie innej lekcji przyrody” w Grodnie w laboratorium, na plaży, a także w terenie. Wieczorem skorzystali z pięknej pogody i przywitali się z morskimi widokami oraz przeszli brzegiem morza do latarni w Niechorzu. Odwiedzili też wiele innych ciekawych miejsc, np. Multimedialne Muzeum na Klifie.
Po wspaniałych zabawach pełni wrażeń wrócili do domu, odliczając dni do wakacji.
Opiekunowie wycieczki Alicja Izbicka, Małgorzata Lewandowska, Agnieszka Kolasa, Małgorzata Partyka
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii UDANY WYSTĘP MŁODYCH LEKKOATLETÓW.
12 czerwca 2019 roku w Międzyrzeczu odbyły się Finały Lubuskiej Olimpiady w Lekkiej Atletyce Indywidualnej Dzieci Starszych, w których świetnie spisali się debiutujący w imprezie sportowcy naszej szkoły, zdobywając 3 medale. Złoty medal z czasem 47,34 w biegu na dystansie 300 m zdobyła HANNA OLEWIŃSKA, srebrny z czasem 58,63 w biegu rozstawnym 4 x 100 m dziewczęta w składzie: KORNELIA TAUBE, HANNA KAMZELSKA, NADIA DRĄCZKOWSKA, HANNA OLEWIŃSKA, a w biegu na dystansie 60 m z czasem 8,56 brązowy medal wywalczyła HANNA KAMZELSKA.
Opiekun: KRZYSZTOF BOREK
Uczennice naszej szkoły w nagrodę za osiągnięcia w Lubuskim Konkursie Przyrodniczym wzięły udział w warsztatach w Stacji Terenowej Klubu Przyrodników w Owczarach. Były to zajęcia terenowe na murawach kserotermicznych, polegające na doskonaleniu umiejętności rozpoznawania roślin stepowych oraz różnych owadów z wykorzystaniem atlasów i przewodników. Dziewczęta zapoznały się z biologią hodowanych w tej stacji owiec prymitywnej polskiej rasy - owca wrzosówka. Miały również okazję poszerzyć swoją wiedzę o roślinach leczniczych, przyprawowych i chronionych, rosnących w tej okolicy oraz o ptakach na terenie Parku Narodowego Ujście Warty. Obejrzały też eksponaty w Muzeum Łąki i uczestniczyły w zajęciach laboratoryjnych w tym muzeum. Nagrodzone uczennice to: Maria Ostałowska i Zuzanna Roszak. Opiekun - Maria Jutkiewicz.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Z wizyta w Nadleśnictwie Smolarz.
Jak zorganizowane są Lasy Państwowe? Czym zajmuje się służba leśna, a czym straż leśna? Jakich surowców poza drewnem dostarczają lasy? Jak należy zachowywać się w lesie? Jak szybko płoną lasy i jakie są przyczyny powstawania pożaru? Odpowiedzi na te i inne pytania poznali uczniowie klasy 2b i 2c podczas spotkania w Nadleśnictwie Smolarz.
Dnia 29 maja 2019 r. odbył się III Powiatowy Konkurs o Bankowości w Drezdenku.Naszą szkołę reprezentowały: Milena Lukaszuk z kl.8b Nikola Dzioch z kl.8c Dominika Mleczko z kl.8d. Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza polegała na indywidualnym rozwiązywaniu testów, z kolei druga na drużynowym rozwiązywaniu zadań. Uczennice po zaciętej rywalizacji zajęły III miejsce.
Opiekunem grupy była p.Lidia Lange
7 czerwca 2019 roku w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie XIII Konkursu Wiedzy o Sztuce objętego patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Konkurs jest dwuprzedmiotowy, tj. organizowany oddzielnie dla przedmiotu ,,plastyka” i oddzielnie dla przedmiotu ,,muzyka”.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III c gimnazjum Amelia Kiona - laureatka konkursu z muzyki- wraz ze swoją opiekunką, nauczycielką muzyki Katarzyną Woźniak- Ancutą.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Na czym polega praca laboranta?.
Uczniowie klasy 7c i 7a odwiedzili Oczyszczalnię Ścieków w Strzelcach Krajeńskich. Dzięki życzliwości Pani kierownik, mieli okazję przekonać się, na czym polega praca laboranta. Poznali metody laboratoryjne stosowane podczas analizy czystości wody. Uczniowie mieli również okazję pod mikroskopem oglądać organizmy osadu czynnego. Takie spotkanie, było znakomitym sposobem na integrację wiedzy nabytej podczas lekcji chemii.
Opiekun uczniów : Małgorzata Kordyńska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Medale w Mistrzostwach Województwa.
Medale w Mistrzostwach Województwa
„Lekkoatletyka dla każdego”
Blisko 500 zawodniczek i zawodników województwa lubuskiego rywalizowało o medale 01.06.2019r. w Sulęcinie. Debiutujący w imprezie młodsi uczniowie naszej szkoły zdobyli 4 medale oraz wiele miejsc w pierwszej „dziesiątce” zawodów. Najciekawsze rezultaty:
- Nadia Drączkowska – złoty medal w biegu na dystansie 60 m (9,13 sek), brązowy medal na 200 m (32,15 sek)
- Hanna Olewińska – brązowy medal na 60 m (8,70 sek) i 300 m (47,60 sek)
- Hanna Kamzelska – IV miejsce na 60 m (8,77 sek) i 300 m (47,69 sek).
Czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli również: Jakub Deniszczuk (60 m , 200 m), Malwina Krzyszewska (60 m , 200 m), Justyna Krzyszewska (60 m , 200 m), Marta Borysiuk (60 m , 200 m), Mateusz Sypniewski (200 m), Zofia Chojecka (60 m), Aleks Gaweł (60 m), Jan Kamzelski (60 m , 200 m), Victor Laskowski (60 m).
Opiekun: Krzysztof Borek
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Juniorzy Młodsi ze Szkoły Podstawowej nr 2 .
Juniorzy Młodsi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Finałach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce
23.05.2019r., w Słubicach, z medalowymi sukcesami wystartowali reprezentanci naszej szkoły w Lekkiej Atletyce. Po raz drugi z rzędu złoty medal zdobyły dziewczęta w biegu rozstawnym 4 x 100 m w składzie: Lena Zacharewicz, Malwina Pawłowska, Sandra Zganiacz, Michalina Pawłowska (trener: Krzysztof Borek). „Złoto” na 800 m zdobył Kacper Łazarczyk (trener: Leszek Małecki). Srebrne medale padły łupem: Michaliny Pawłowskiej w biegu na dystansie 400 m (trener: Krzysztof Borek), chłopców w składzie: Norbert Czernicki, Jakub Nowak, Wojciech Olewiński, Jakub Bartoszewicz w biegu rozstawnym 4 x 100 m (trener: Maciej Fulara) oraz Jakuba Nowaka w biegu na dystansie 400 m
(trener: Maciej Fulara).
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii SUKCES KOSZYKAREK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2.
W dniu 29.05.2019r. w Zielonej Górze odbyły się Finały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Koszykowej, we wszystkich kategoriach wiekowych. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Krajeńskich, po udanych turniejach eliminacyjnych w Zwierzynie (I miejsce), w Lipkach Wielkich (II miejsce) oraz w Gorzowie Wielkopolskim (II miejsce), awansowały do finału wojewódzkiego, w którym w meczu o III miejsce pokonały 31 : 5 zespół Szkoły Podstawowej nr 2 z Zielonej Góry.
Skład brązowych medalistek:
Opiekun zespołu: Krzysztof Borek
Dnia 03 czerwca w Bibliotece Publicznej w Strzelcach Krajeńskich odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci i młodzieży Kazimierzem Szymeczko. Uczestnicy spotkania klasy 4d i 5c mieli okazję usłyszeć, jak wygląda praca autora, jak powstają dzieła, a także poznać uroczych bohaterów książek o tematyce, np. historycznej, przygodowej. Spotkanie przebiegło w twórczej atmosferze, dzieci miały czas na zadawanie autorowi pytań, był też moment na zakup książek z autografem autora.
Wczorajszy Konkurs Chórów Regionu Wielkopolski Zachodniej Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2019 zakończył się ogromnym sukcesem naszego szkolnego chóru.
Gratulacje dla chórzystek za zdobycie Złotego Pasma.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Powiatowy Dzień Strażaka.
Klasy drugie z naszej szkoły brały udział w uroczystościach związanych z Dniem Strażaka. Po oficjalnych wystąpieniach czekało wiele atrakcji dla „ Maluchów”. Wróciły zadowolone i pełne wrażeń.
28 maja 2019 roku w miejscowości Cibórz koło Świebodzina odbył się Półfinałowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt. W drodze do finału reprezentacja naszej szkoły pokonała drużynę ze Smogóry 5:1, a drużynę z Kostrzyna 1:0. W półfinałowej rywalizacji nasze dziewczęta zwyciężyły reprezentantki Gorzowa Wielkopolskiego 2:0. W meczu finałowym nasza drużyna ponownie spotkała się z reprezentacją Kostrzyna, tym razem zwyciężając w stosunku 2:1.
Skład zespołu: Nikola Czerniak, Alicja Czyczyn, Martyna Demetruk, Maja Lewandowska, Oliwia Nowak, Malwina Pawłowska, Michalina Pawłowska, Magdalena Tórz, Pola Zganiacz.
Opiekunami drużyny byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Zbigniew Nowik i p. Agnieszka Choroszkiewicz.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Projekt „ Owoce i warzywa – z nimi zawsze się wygrywa ”.
Dnia 29.05.2018 roku w ramach Programu Trzymaj Formę został zrealizowany projekt „ Owoce i warzywa - z nimi zawsze się wygrywa ”. Celem projektu było uświadomienie uczniom, że warzywa i owoce mają doskonały wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie psychiczne. Projekt ten skierowany był do uczniów klas siódmych (a,b,c,d). Pomocą merytoryczną służyli wychowawcy klas oraz koordynatorzy projektu. Zadaniem uczestników w projekcie było: przygotowanie plakatu informującego o zawartościach witamin w warzywach i owocach, wykonanie podczas trwania imprezy ciekawej kompozycji warzywno-owocowej, ułożenie i zaprezentowanie krótkiej piosenki o owocach i warzywach oraz konkurs sprawności fizycznej polegający na drużynowym przetransportowaniu jabłek. Zwycięską drużyną okazała się klasa 7A, która otrzymała od komisji przeważającą ilość punktów z poszczególnych konkurencji oraz zwyciężyła również w konkursie sprawności fizycznej. Uczniowie klasy 7A zostali nagrodzeni pucharem, dyplomem oraz słodką niespodzianką „ tortem”. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami. Podczas imprezy wszyscy uczestnicy mogli częstować się świeżo wyciskanymi sokami, które były przygotowane przez uczniów klasy VIII d i e. Impreza przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze. Uczniowie wspaniale razem się bawili i integrowali. Organizatorami imprezy była p. Małgorzata Kordyńska i p. Agnieszka Choroszkiewicz.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bieg ku Słońcu..
W ubiegłym roku uczniowie klas pierwszych zapoczątkowali bieg „ Ku Słońcu”. W tym roku obecne pierwsze klasy kontynuują tę tradycje.
Powered by aSc EduPage