Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Samorząd Szkolny dla Dzieci z klas młodszych..
Samorząd Szkolny wraz z opiekunkami zebrał i przekazał najmłodszym słodycze z okazji Dnia Dziecka.
Dziękujemy!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Samorząd Szkolny dla Dzieci z klas młodszych..
Samorząd Szkolny wraz z opiekunkami zebrał i przekazał najmłodszym słodycze z okazji Dnia Dziecka.
Dziękujemy!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przerwa w ruchu..
Na dworze coraz cieplej. „ Maluchy” spędzają przerwy zdrowo i sportowo integrując się ze starszymi.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Klasy pierwsze w laboratorium Klubu Młodego Wynalazcy w Stanowicach.
27 maja 2019r odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny, którego celem jest kształtowanie wśród uczniów postaw proekologicznych, szerzenie wiedzy o ochronie przyrody i umiejętność rozpoznawania chronionych gatunków roślin i zwierząt. I miejsce zajęła Zuzanna Roszak z klasy III D gimnazjum. II miejsce przypadło Marii Ostałowskiej z klasy III A, a III miejsce zdobyła Marta Gintrowska również z klasy III A. Gratulujemy zwycięzcom.
W dniu 20.05.2019r odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. Największą wiedzą w tej tematyce wykazała się Amelia Olszak z kl.VIII B zajmując I miejsce. Równorzędne II miejsce zajęły: Olga Brzozowska i Hanna Gołębiewska z klasy VIII D oraz Aleksandra Gorzko z klasy VII D (najlepszy wynik wśród uczniów klas siódmych). III miejsce z taką samą ilością punktów zajęły: Marta Gintrowska i Maria Ostałowska z klasy III A gimnazjum.
Wszystkim gratulujemy.
Dnia 17 maja 2019r., we wczesnych godzinach porannych, z parkingu przy Szkole Podstawowej nr 2, wyruszyła wycieczka, której uczestnikami byli uczniowie z kl. 4 a oraz 4 c wraz z opiekunami: p. Joanną Bojbą, p. Dorotą Woźniak – Białas, p. Alicją Kochańską – Swaryczewską i p. Dorotą Błaszak.
Pierwszym punktem programu było Gniezno, gdzie zwiedzano Archikatedrę ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi. Następnie obejrzano wystawę multimedialną w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Kolejna atrakcja to przejazd kolejką wąskotorową z Gąsawy do Wenecji. Radości nie było końca. W Muzeum Kolejki uczniowie mogli wsiąść do parowozu, a także własnoręcznie przestawić zwrotnicę. Pełnych energii i zaciekawienia, uczestników wycieczki, w promieniach słońca, oprowadzono po ruinach Zamku Weneckiego, opowiadając jego historię. Ostatnim miejscem był Biskupin. Zwiedzono tam Muzeum Archeologiczne oraz osadę obronną ludności kultury łużyckiej. Oczywiście nie mogło zabraknąć zakupu pamiątek. To był dzień pełen wrażeń.
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Matki
24 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku odbył się kolejny – XV już - Powiatowy Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego. Naszą szkołę reprezentowały: Dominika Bartoszewska z klasy 8 b (opiekun p. A. Kiona) i Nikola Dzioch z klasy 8 c (opiekun p. M. Karkoszka). Po ciężkich zmaganiach uczennice zajęły drużynowo III miejsce.
Gratulujemy!
W dniach 15-17 maja uczniowie z klasy VIII C oraz III D i III E gimnazjum wraz z opiekunami p. Alicją Izbicką, p. Agnieszką Kioną oraz p. Agnieszką Kolasą uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie stolicy uczniowie rozpoczęli od wizyty w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, w którym zostali zapoznani z dziejami Sejmu Polskiego, zwiedzili salę posiedzeń Sejmu i zasiedli w galerii dla publiczności. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na Stadionie Narodowym, przez wielu nazywanym domem reprezentacji Polski. Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Pałac Króla Jana III w Wilanowie, Cmentarz Wojskowy na Powązkach, na którym znajdują się groby wielu zasłużonych Polaków. Kolejnym punktem była wizyta w Parku Łazienkowskim, w którym młodzież zobaczyła m.in. Pałac na Wyspie, Belweder i Pomnik Chopina. Ciekawi kolejnych wrażeń udaliśmy się na Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta. Następnie uczniowie zwiedzili okazałe wnętrza Zamku Królewskiego. Spacerując Krakowskim Przedmieściem, widzieli Pałac Prezydencki oraz Kościół św. Anny. Ostatnim punktem drugiego dnia pobytu w Warszawie był Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Trzeciego, i niestety ostatniego dnia młodzież zwiedziła Muzeum Powstania Warszawskiego. Przemieszczając się wytyczoną trasą, w scenerii sprzed ponad siedemdziesięciu pięciu lat, chodząc po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej Warszawy, uczniowie poznali chronologię wydarzeń i powstańczą rzeczywistość. Ostatniego dnia pobytu w Warszawie, uczniowie zwiedzili również Centrum Nauki Kopernik – wyjątkowy ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Finalnym punktem wycieczki była wizyta w Pałacu Kultury i Nauki. Znajdujący się w Śródmieściu budynek jest najwyższym w Polsce. Kulminacyjnym momentem był wjazd na 30 piętro, na którym znajduje się Taras Widokowy, ukazujący piękną panoramę całej Warszawy. Wycieczka do stolicy była ciekawym i inspirującym przeżyciem. Dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.
18 maja w wyniku pożaru uczniowi naszej szkoły oraz jego rodzinie spłonął dom wraz z całym dorobkiem życiowym. W związku z trudną sytuacją ucznia Klub Wolontariusza prowadzi dobrowolną zbiórkę pieniężną – puszka do zbiórki znajduje się w bibliotece, będzie tam obecna do 7 czerwca. Jednocześnie zachęcamy Państwa do wsparcia materialnego. W sprawie przekazu rzeczy prosimy o kontakt z wychowawcą klasy – nr telefonu: 509-508-276.
Nie bądźmy obojętni na krzywdę innych!
22 maja 2019 roku w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Policji. Spotkanie zostało skierowane do uczniów klas ósmych. Celem wizyty było ukazanie specyfiki wykonywania zawodu policjanta. Zaproszeni goście opowiadali zgromadzonym uczniom o strukturze organizacyjnej policji oraz o tym, co należy zrobić, żeby móc w przyszłości wykonywać ten zawód. Uczniowie dowiedzieli się także o tym, jak skonstruowana jest policyjna broń oraz jakie środki należy zastosować, aby zatrzymanie niebezpiecznej osoby okazało się skuteczne. Organizatorami spotkania była p. Małgorzata Kordyńska i p. Agnieszka Choroszkiewicz.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Wrocławia.
W dniach 13 – 15 maja uczniowie klasy VIIId i VIIIe uczestniczyli wraz z nauczycielami p. Małgorzatą Kordyńską, Agnieszką Choroszkiewicz i Iloną Karkoszką w wycieczce do Wrocławia. Celem wycieczki było poznanie historii, architektury i kultury tego miasta. W programie uwzględniona została słynna Panorama Racławicka, spacer po Starym Mieście, taras widokowy na 49 piętrze wieży Sky Tower, a także wizyta w nowoczesnym Hydropolis oraz znanym z programów telewizyjnych, najstarszym w Polsce ogrodzie zoologicznym. Uczniowie mieli również okazję odbyć rejs parostatkiem po Odrze, zobaczyć tańczącą Fontannę Multimedialną. Dzięki wycieczce uczniowie w atrakcyjny sposób poszerzyli swoją wiedzę historyczną oraz przyrodniczą oraz wzmocnili swoją świadomość krajoznawczą.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z pracownikami Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich..
Dnia 9 maja 2019 roku uczniowie klasy VIII e uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich. Celem spotkania było przybliżenie specyfiki pracy strażaka. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem zarządzającym, który służy zbieraniu informacji o zagrożeniach pożarowych oraz akcjach gaśniczych. Była także możliwość obejrzenia i zapoznania się ze sprzętem strażackim. Podczas wizyty strażacy opowiadali o trudach i niebezpieczeństwach swojego zawodu, a także o wszystkich kwestiach organizacyjnych, związanych ze swoją profesją. Młodzież dowiedziała się jakie szkoły i szkolenia należy ukończyć, aby móc wykonywać ten zawód.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bez granic: nauka - praca - życie.
Uczniowie realizujący projekt " Bez granic: nauka - praca - życie" brali udział w ciekawych zajęciach przygotowanych przez stomatologa Annę Wasij. Spotkanie odbyło się w gabinecie stomatologicznym. Tam uczestnicy w aktywny sposób poznali tajniki tego zawodu. Dowiedzieli się jakich substancji chemicznych używa się podczas leczenia zębów i jaką pełnią funkcję. Być może po tak inspirujących doświadczeniach, ten kierunek kształcenia zostanie w przyszłości przez uczniów wybrany.
Opiekun projektu : Małgorzata Kordyńska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Piosenki "Scena dla Ciebie".
Konkurs Piosenki "Scena dla Ciebie" miał dziś swoją drugą edycję. Udział w nim zadeklarowało 42 uczestników z terenu powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Alicja Wawszczyk, Matylda Roszak, Julia Jarząbek, Natalia Bejenka, Amelia Rusewicz, Katarzyna Maciaszek i Amelia Kiona. Rada Artystyczna po przesłuchaniu wszystkich wykonawców zdecydowała przyznać tytuł Laureata w:
Kat 1 Alicji Wawszczyk z kl. IIC
Kat 3 Amelii Kionie z kl. IIIC gim.
Katarzyna Maciaszek z kl. IIIC gim. zajęła 2 miejsce w kat 3
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wycieczka do Torunia.
8 maja, o godzinie 7 klasa IVd, Va oraz Vb wyruszyły na wycieczkę do miasta Mikołaja Kopernika i przepysznych pierników. Uczniowie pod opieką p. Krzysztofa Borka, p. Mateusza Chojnackiego, p. Małgorzaty Partyki oraz p. Nikoliny Jarmuły brali udział w warsztatach piernikarskich w Piernikowej Chatce, następnie odbyli spacer z przewodnikiem, który oprowadził ich po Starym Mieście. Na koniec dnia uczniowie obejrzeli seans astronomiczny w Planetarium. Kolejnego dnia uczniowie uczyli się poprzez zabawę w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Ostatnich punktem wycieczki był przejazd do Fortu IV, w którym dzieci zwiedzały starą pruska twierdzę z pochodniami i bawiły się w podchody. Uczniowie wrócili do Strzelec z uśmiechniętymi buziami, torbami wypełnionymi piernikami oraz hełmami, tarczami i pukawkami. Są gotowi na ostatnie starcie przed zakończeniem roku szkolnego.
W lutym 2019 r. został ogłoszony Konkurs Plastyczny "Sybiracy", organizatorem był Związek Sybiraków, Oddział w Gorzowie Wlkp. i Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp.. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z tragicznymi dziejami polskich zesłańców na Syberię w czasie II wojny światowej, wzmacnianie postaw patriotycznych oraz zachowanie pamięci o losach zesłańców Sybiru. Prace plastyczne można było wykonać w dowolnej technice i dostarczyć do 30 marca 2019r. Naszą szkołę reprezentowali: Ewa Gzyl kl. 7a i Stanisław Gawlik kl. 7d. W maju br. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Komisja przyznała wyróżnienie dla uczennicy naszej szkoły Ewy Gzyl. W najbliższym czasie wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni wezmą udział w uroczystym podsumowaniu konkursu i będą mieli możliwość obejrzenia wszystkich prac plastycznych.
Gratulujemy.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zbiórce zabawek dla maluszków ze żłobka w Strzelcach Krajeńskich. Zebrano dużą ilość piłek, samochodów, gier i zabawek do piaskownicy. Podczas spotkania z dziećmi było widać ogromne zaskoczenie i radość z otrzymanych prezentów.
Organizator akcji: Agnieszka Choroszkiewicz i Małgorzata Kordyńska
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie z maluszkami.
OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU ZE ZNAJOMOŚCI LEKTUR DLA KLAS III GIMNAZJUM
Konkurs odbył się 02.04.2019 roku w czytelni biblioteki szkolnej. Do konkursu przystąpiło 9 osób. Maksymalnie można było zdobyć 27 punktów.
Julia Krzyżaniak (III b) – I miejsce
Marta Rogin (III b ) – II miejsce
Kacper Olszewski (III e) – III miejsce
Szkoła Niepodległej – to konkurs dla szkół zorganizowany przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, który objęło swoim patronatem Ministerstwo Edukacji Narodowej.
8 lutego 2019 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Konkursu zorganizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, dla szkół, które zdobyły miano „Szkoły Niepodległej”.
Rok szkolny 2018/19 Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło Rokiem dla Niepodległej.
ZHR zaproponował społeczeństwu i swojej organizacji szeroki Program Wychowawczy, do uczczenia 100. rocznicy odzyskania Niepodległości poprzez budowanie więzi i wspólnoty ludzi z różnych zakątków kraju – łączącej bogactwo tradycji, kultury i kształtujących ją doświadczeń.
Konkurs „Szkoła Niepodległej” był jego elementem i trwał od 1 września 2017 do końca grudnia 2018 roku, a zgłosiło się do niego w sumie 400 szkół. Uczestnikiem mogła być szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna lub zespół szkół. Na zaproszenie odpowiedziały także przedszkola i 7 z nich wykonało wszystkie zadania.
Zaszczytne miano „Szkoły Niepodległej” nadane zostało 215 szkołom z całego kraju, które zrealizowały wszystkie zadania z następujących obszarów:
Szlak Trzech Świąt Rzeczypospolitej ;
Szlak Współtwórców Niepodległości ;
Szlak Żołnierzy Niepodległości ;
Szlak Dróg do Niepodległości ;
Szlak Pierwszych Dni Wolności .
Uczestnicy, wykonując zadania, zdobywali wirtualne odznaki będące symbolicznym przejściem szlaku. Pięć odznak umożliwiało zdobycie Miana „Szkoły Niepodległej”.
Konkurs był długofalowy i angażował zarówno uczniów, jak i społeczność lokalną. Należało wykazać się konsekwencją oraz wytrwałością.
Laureaci konkursu zostali zaproszeni na specjalną Galę, podczas której wręczono certyfikaty oraz pamiątkowe tablice.
Uczestnicy uroczystości wzięli udział w otwarciu wystawy w foyer Sejmu z okazji rocznicy Sejmu Ustawodawczego 10.02.1919 r., gdzie powstało także pamiątkowe zdjęcie wszystkich obecnych laureatów.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Niepodległa.
Powered by aSc EduPage