Dzień Niezapominajki
Nasza Szkoła w patriotycznych kolorach
Konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty
Zakończyły się wojewódzkie konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Z ogromną dumą i radością informujemy, iż uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród najlepszych uczniów w województwie lubuskim. Oto nasi laureaci, finaliści oraz ich opiekunowie:
JAKUB ZBOROWSKI – Laureat Konkursu Przedmiotowego z Chemii – opiekun p. DOROTA GANOWSKA
JAKUB ZBOROWSKI – Laureat Konkursu Przedmiotowego z Matematyki – opiekun p. MAŁGORZATA PARTYKA
SZYMON BAŁUK – Finalista Konkursu Przedmiotowego z Chemii – opiekun p. DOROTA GANOWSKA
JAKUB ZBOROWSKI – Finalista Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego – opiekun p. MARIOLA PLICH
KAROLINA SOBOL - Finalista Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego – opiekun p. MONIKA KARKOSZKA
JAKUB ZBOROWSKI – Finalista Konkursu Przedmiotowego z Fizyki – opiekun p. PAWEŁ DAROWSKI
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Powiatowy konkurs recytatorski w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych
Dnia 21 kwietnia 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Kurowie odbył się powiatowy konkurs recytatorski w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Celem konkursu była popularyzacja twórczości poetów i pisarzy, pobudzanie zainteresowań poezją oraz rozwijanie umiejętności pięknego wysławiania się. Przy ocenie recytacji jury brało pod uwagę: dobór repertuaru - dostosowany do możliwości wykonawczych recytatora, dykcję, interpretację utworu - wynikającą integralnie z treści tekstu - odkrywczą zaskakującą, oryginalną, spójną, konsekwentną oraz ogólny wyraz artystyczny.
W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentowali:
-Victor Laskowski z kl. 7d (opiekun- p.Ilona Karkoszka),
-Sonia Jewstrat z kl. 6a (opiekun- p.Agnieszka Kiona),
-Anna Banaszkiewicz oraz Hanna Wychowałek z kl. 5b (opiekun- p.Monika Karkoszka),
-Robert Białas z kl. 2c (opiekun- p.Dorota Woźniak-Białas).
Victor zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej i tym samym otrzymał nominację do etapu wojewódzkiego. Robert oraz Sonia zajęli trzecie miejsce w swoich kategoriach wiekowych.
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)
Zajęcia ogrodnicze
Podczas zajęć ogrodniczych dzieci uczyły się praktycznie pielęgnować, przesadzać i rozmnażać rośliny doniczkowe. Sadziliśmy również rośliny wokół szkoły. Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach, gdyż uczą się umiejętności przydatnych w życiu. Przy okazji na parapetach w szkole pojawiło się wiele nowych roślin i teren wokół szkoły stał się piękniejszy.
Informacja
W dniu 15 kwietnia 2022 roku szkoła jest nieczynna.
Projekt Laboratoria
Warsztaty Laboratoria odbywają się w pracowni chemicznej. W trakcie zajęć wykorzystywane są najbardziej popularne techniki przeprowadzania eksperymentów. Uczniowie podczas pierwszych zajęć poznają zasady bezpiecznej pracy z odczynnikami chemicznymi, poznają również zawody, których wykonywanie związane jest z chemią oraz dowiadują się gdzie może znaleźć pracę dobrze wykształcony chemik. Podczas kolejnych zajęć poznają podstawowe szkło i sprzęt laboratoryjny, który wykorzystywany jest w doświadczeniach chemicznych ( uczniowie samodzielnie montują zestawy laboratoryjne np. sączenie, podgrzewanie). Celem rozwijania umiejętności samodzielnego planowania, przeprowadzania doświadczeń, rozwijania umiejętności obserwacji oraz wyciąganie wniosków uczniowie samodzielnie wykonują szereg doświadczeń chemicznych w małej skali oraz mają możliwość obserwacji pokazu nauczycielskiego. Tematyka eksperymentów np.: "Czy z cukru można otrzymać węgiel?", " Kuchnia to chemiczne laboratorium", " Paliwo przyszłości", "Chemiczne światła drogowe", "Bez tego gazu nie ma życia na ziemi", "Sekretne pismo"," Chemiczne jojo".
1
Zajęcia kulinarne
Głównym celem zajęć było rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką kulinarną, przygotowanie potraw. Podczas zajęć uczestnicy poznali składniki potraw, uczyli się jak je ze sobą łączyć, wspólnie pracowali przy tworzeniu potraw.
Dzięki zajęciom uczniowe integrowali się ze sobą, uczyli współpracy i współdziałania.
Najważniejszym momentem była degustacja wspólnie przygotowanych potraw.
Zajęcia z architektury
Kolejna grupa zgłębia tajniki architektury. Najpierw była zabawa w skojarzenia i tworzenie mapy myśli. Uczestnicy odpowiedzieć sobie musieli z czym kojarzy im się architektura. Następne spotkania to ,,wycieczka" po miastach Europy i rysowanie znanych budowli. Najpierw powstają szkice.
Lubuski Konkurs Recytatorski PRO ARTE 2022
Dnia 4 kwietnia 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zwierzynie odbył się Lubuski Konkurs Recytatorski PRO ARTE 2022 (przegląd dla powiatu strzelecko-drezdeneckiego). Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja twórczości młodych recytatorów, edukacja, integracja oraz tworzenie możliwości wymiany doświadczeń. Konkurs umożliwia rozwój intelektualny i emocjonalny uczestników oraz rozbudza w nich zainteresowania literackie.
W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentowali:
-Wiktor Laskowski z kl. 7d (opiekun- p.Ilona Karkoszka),
-Sonia Jewstrat z kl. 6a (opiekun- p.Agnieszka Kiona),
-Anna Banaszkiewicz oraz Hanna Wychowałek z kl. 5b (opiekun- p.Monika Karkoszka),
-Robert Białas z kl. 2c (opiekun- p.Dorota Woźniak-Białas).
Najmłodszy reprezentant szkoły otrzymał wyróżnienie. Wszystkim uczniom gratulujemy.
Praca wre...
Szyjemy, haftujemy, robimy łapacze snów. Zabawa rewelacyjna. Bawimy się świetnie a przy okazji uczymy się różnych robótek ręcznych. Dziewczyny haftowały swoje inicjały, zeszyłyśmy strój naszego księcia z bajki, a dziś pracowaliśmy nad naszymi makramami- łapaczami snów. Każdy miał inny pomysł. Praca wre....
2
Tradycje wielkanocne
Uczennice naszej szkoły, które biorą udział w zajęciach bibliotecznych, wraz z opiekunkami, wybrały się do spichlerza na wystawę pt. ,,Tradycje wielkanocne”. Dzięki temu wydarzeniu dowiedziały się: co oznacza każdy dzień Wielkiego Tygodnia, skąd pomysł na śmigus dyngus, co symbolizują jajko, zajączek i palma, co powinno znaleźć się w koszyczku wielkanocnym oraz jakie są sposoby ozdabiania pisanek. Wystawa okazała się niezwykle interesująca.
Pierwszy dzień wiosny
- 20
21 marca uczniowie z klas I - III wyruszyli ze szkoły by przywołać wiosnę. W szalonych, kolorowych kreacjach, z okrzykiem na ustach maszerowali ulicami miasta i wyglądali pierwszych oznak wiosny. Udało się! Pogoda dopisała, błękitne niebo i świecące słonko powiedziało, że rozgości się u nas na dobre! 🙂
Akcję zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z wychowawcami klas I-III.
„Wiem więcej, wiem lepiej!”
Zajęcia koła matematyczno - przyrodniczego w klasie 1 b wiem więcej, wiem lepiej mają na celu rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów. Aktywizują do samodzielnego, logicznego i twórczego myślenia. Doskonalą sprawności rachunkowe, umiejętność posługiwania się językiem matematycznym. Kształtują potrzeby przeprowadzania prostych doświadczeń i eksperymentów matematyczno - przyrodniczych.
1
Konkurs Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski
29 marca 2022 odbył się III etap Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Aleksandra Dyda, Ernest Płaskoń i Jan Kamzelski zajęła I miejsce i uzyskała awans do etapu wojewódzkiego. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodę otrzymał Ernest Płaskoń, który uzyskał indywidualnie największą ilość punktów wśród wszystkich uczestników konkursu. Opiekunem drużyny jest p. Maria Jutkiewicz.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie