Spotkanie młodzieży z psychologiem Andrzejem Piaseckim
W dniu 27.04.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Strzelcach Krajeńskich odbyło się spotkanie młodzieży z psychologiem Andrzejem Piaseckim i pedagogiem Marią Spławską, na których poruszono tematy związane z zagrożeniami oraz działania środków odurzających na organizm oraz ryzyka szkód jakie mogą powstać w związku z choćby z jednokrotnym ich zażyciem. W warsztatach zorganizowanych przez stowarzyszenie "Ratajada -młodzież przeciw uzależnieniom" udział wzięło ponad 100 uczniów.
Zadanie finansowane przez Województwo Lubuskie -Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze i Burmistrza Strzelec Krajeńskich
Gimnastyczny tor przeszkód wzorowany jest na policyjnym torze przeszkód, który polega na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru składającego się z następujących elementów: ósemki, przewrotów na materacu, przeniesieniu manekina, przeskoki przez płotki, rzuty piłką lekarską, brzuszki z piłką lekarską przy drabince, przeskoki przez skrzynię i bieg wahadłowy. Uczniowie mogli w ten sposób sprawdzić swoją sprawność fizyczną oraz poznać jeden z elementów zaliczeniowych w staraniach o przyjęcie do pracy w policji, którym właśnie jest pokonanie wyżej wymienionego toru przeszkód.
Uczniowie osiągnęli nastepujące wyniki:
w kategorii dziewcząt:
miejsce I - Nadia Wojciechowska - Publiczne Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich;
miejsce II - Paulina Borowiec - Zespół Placówek Oświatowych w Zwierzynie
miejsce III - Martyna Palicka - Publiczne Gimnazjum w Strzelcach Krajeńskich;
w kategorii chłopców:
miejsce I - Michał Muster - Zespół Placówek Oświatowych w Zwierzynie;
miejsce II - Krystian Kowalski - Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Krajeńskich;
miejsce III - Mateusz Wroński - Zespół Placówek Oświatowych w Zwierzynie.
Zadanie finansowane ze środków powiatu strzelecko-drezdeneckiego.
Trzecie miejsce w Półfinałach Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej
11 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na trzeciej pozycji, dzięki czemu dziewczęta kończą zmagania w tej dyscyplinie na 5-6 pozycji w całym województwie lubuskim! Dziewczęta wykazały się niecodzienną ambicją i determinacją, a zebrane przez drużynę doświadczenie z pewnością zaowocuje w przyszłości.
W dniu 12.05.2018 r w Świebodzinie odbył się FINAŁ FINAŁÓW konkursu PŁAZY i GADY POLSKI, w którym zmierzyło się 20 najlepszych reprezentantów z województwa lubuskiego i 20 reprezentantów z województwa wielkopolskiego. Uczestniczkami tej rywalizacji były też cztery uczennice naszej szkoły: Aleksandra Darowska, Aleksandra Olaniecka, Maria Ostałowska i Julia Wodzisławska. Wszystkie otrzymały wyróżnienia. Opiekunem drużyny była Maria Jutkiewicz.
A może latem nad morze… W poniedziałek 30.04.2018 r odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Trzynaścioro uczniów z klas IV rywalizowało między sobą, a poza tym każdy indywidualnie mógł sprawdzić się w zadaniach ortograficznych, które często płatają figle. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za chęć wzięcia udziału w konkursie.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce Jakub Zborowski 4c
II miejsce Hanna Walczak 4b
III miejsce Karolina Sobol 4d
Opiekun klas 4 Małgorzata Lewandowska
Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka polskiego:
W piątek 11 maja nasi uczniowie wzięli udział w lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pt. „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. „III Przerwa na czytanie” to pomysł na promocję czytelnictwa, skierowany do wszystkich placówek z województwa lubuskiego. Chcieliśmy pokazać dzieciom, że czytanie jest ciekawe, jak również zachęcić do sięgnięcia po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
W tym roku obchodziliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To właśnie takie rocznice jak 3 Maja, 11 Listopada zachęcają nas, by na chwilę ,,odkurzyć” temat patriotyzmu oraz przypomnieć uczniom ważne wydarzenia z historii naszej ojczyzny.
Aby upamiętnić święto konstytucji, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w quizie drużynowym oraz konkursie klasowym na gazetkę tematyczną o uchwaleniu tej ustawy rzadowej.
Celem obu tych form rywalizacji, było pogłębianie wiedzy na temat znajomości okresu panowania ostatniego króla Rzeczypospolitej – Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz obrad sejmu Czteroletniego i próby reform podjętych dla umocnienia państwa.
Poniżej wyniki zmagań naszych uczniów:
QUIZ
kategoria klas czwartych:
miejsce I - klasa IV D ( Szymon Bałuk, Maciej Bortnowski)
miejsce II - klasa IV C (Jakub Zborowski, Bartosz Wychowałek)
miejsce III - klasa IV B (Hanna Fornalczyk, Weronika Mosopust)
kategoria klas siódmych:
miejsce I - klasa VII D (Dominika Wołek, Wiktoria Piątek), klasa VII E (Michał Borysiuk, Szymon Grochała)
miejsce II - klasa VII B (Weronika Bartoszewska, Milena Łukaszuk)
miejsce III - klasa VII C (Jakub Gancarz, Maciej Partyka)
kategoria klas gimnazjalnych:
miejsce I - klasa III B (Julia Staszkiewicz, Robert Pasiewicz)
miejcse II - klasa II E (Julia Domaradzka, Kacper Olszewski)
miejsce III – klasa II A (Maria Ostałowska, Aleksandra Polańska)
KONKURS NA GAZETKĘ ŚCIENNĄ
miejsce I – klasa VII D
miejsce II – klasa IV B
klasa II D
miejsce III – klasa VII A
klasa VII B
wyróżnienia:
Klasa III C
Klasa II E
Klasa II A
Wszystkim zwycięzcom oraz wyróżnionym gratulujemy. Nagrody i dypolmy zostaną wręczone na apelu szkolnym.
Serdeczne podziekowania za pomoc w dekoracji szkoły Pani Magdalenie Gawlik oraz za oprawę muzyczną uczniowi klasy III C Mikołajowi Czyczynowi.
Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły zmagali się z kłopotliwą polską orotgrafią i interpunkcją. Dnia 27 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas siódmych SP oraz drugich i trzecich gimnazjum.
W tym roku w konkursie wzięło udział 31 uczniów. Troje najlepszych będzie reprezentować szkołę na etapie powiatowym w Drezdenku, który już 18 maja. Zaszczyt ten przypadnie Beacie Kęszczyk – miejsce I, Oskarowi Górskiemu – miejsce II oraz Magdalenie Graczyk – miejsce III. Dziewczynki to podopieczne pani Doroty Woźniak-Białas, a Oskar - pani Moniki Karkoszki.
SERDECZNIE GRATULUJEMY! I trzymamy kciuki 18 maja!
XXIV SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY – WIELKI SUKCES
Uczniowie naszej szkoły Michał Augustyniak i Jakub Teszbir zostali zakwalifikowani do XXIV sesji SDiM. Temat tegorocznych obrad to: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej. Wykonali projekt składający się z 6 etapów o Macieju Rataju, pośle Sejmu Ustawodawczego w 1919 r. i marszałku Sejmu I kadencji w 1922 r., który uzyskał najwyższą ocenę w województwie lubuskim.
Do udziału w sesji zakwalifikowało się 460 kandydatów z całego kraju. Ponadto najlepsze zespoły z każdego województwa i 3 najwyżej ocenione zespoły z całej Polski spotkają się 12-13 maja br. na warsztatach w Sulejówku i posiedzeniu Komisji, w gmachu Sejmu w Warszawie, podczas którego wybiorą Marszałków oraz opracują projekt uchwały SDiM, która zostanie poddana pod głosowanie na posiedzeniu 1 czerwca 2018 roku. Gratulacje!!!
W minioną sobotę chór Vivacze wziął udział w Konkursie Chórów Szkolnych Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska-2018. Konkurs odbył się w gmachu Akademi Muzycznej w Poznaniu. Po przesłuchaniu siedmiu chórów jury przyznało ,,Srebrne Pasmo" naszemu chórowi.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Srebrne Pasmo.