Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Sprzątania Świata .
Klasy drugie również wzięły udział w tej akcji.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Światowy Dzień Sprzątania Świata .
Klasy drugie również wzięły udział w tej akcji.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii „Nie śmiecimy- sprzątamy-zmieniamy!” .
20 września uczniowie klas pierwszych wzięli udział w akcji sprzątania świata. Hasłem tegorocznej edycji było: „Nie śmiecimy- sprzątamy-zmieniamy!” dlatego też dzieci razem ze swoimi wychowawczyniami sprzątały teren wokół szkoły. Celem akcji było przede wszystkim kształtowanie nawyków ekologicznych ,potrzeby dbania o środowisko, a tym samym o naszą planetę.
Z okazji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na holu szkoły została zaprezentowana wystawa tematyczna. Przedstawia ona pokrótce zbrojne wystąpienie przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji "Burza". Największa operacja militarna Armii Krajowej. Słabo uzbrojone oddziały powstańcze przez 63 dni prowadziły samotną walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, zakończoną kapitulacją 3 października 1944r.
Dnia 12.09.2019 r. odbędą się zebrania z rodzicami.
klasy I - III - godzina 16:00
klasy IV - VI - godzina 16:30
Klasy VII - VIII - godzina 17:00
Zebrania rozpoczną się spotkaniem z Dyrekcją Szkoły w sali konferencyjnej.
7 września bieżącego roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Strzelcach Krajeńskich odbyło się Narodowe Czytanie nowel polskich. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej. Małgorzata Sitarz i Zuzanna Śpiewanek (uczennice klasy 5a) wraz z opiekunem p. Dorotą Woźniak-Białas aktywnie włączyły się do ogólnopolskiej akcji. Małgosia odczytała fragment utworu Henryka Sienkiewicza pt. „Sachem”, Zuza zmierzyła się z nowelą „Sawa” Henryka Rzewuskiego.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wizytówka z wakacji.
Uczniowie klasy 3C przysyłają zdjęcia z wakacji. Spędzili je w różnych regionach Polski jak i za granicą. Odpoczęli i z zapałem biorą się do pracy. 😊 Na pocieszenie przemijającego lata przesyłają wiersz Natalii Usenko pt.: „Wiersz na pocieszenie” 😉 To klops. Już po wakacjach! I lato już za nami. Nie można go zatrzymać tęsknotą ani łzami... Znów budzik-stary zrzęda-obudzi was o świcie, tornistry i plecaki książkami wypełnicie i dzień za dniem popłynie. I nogi opalone podrepczą znów do szkoły, choć wolą w inną stronę... Ja wiem, że duża przerwa nie może wam zastąpić boiska, lasu, piłki rozgrzanej słońcem łąki. Lecz macie tu kolegów do zabaw i rozmowy - w tym roku szkolnym znowu przybędzie kilku nowych! I będą też wycieczki. I szkolne przedstawienia! To wszystko nie są chyba powody do zmartwienia? A wkrótce nowe kapcie znów staną się za ciasne... Czas w szkole szybko zleci! - Jak zeszły rok? NO, JASNE!
Informacja.
Harmonogram odwozów uczniów w 02-09-2019r. Dowozy uczniów do szkoły w dniu 02-09-2019r. odbywać się będą wg Harmonogramu na rok szkolny 2019/2020.
02_09_2019.pdf - odwozy w dniu 2.09.2019
Harmonogram dowozów i odwozów na rok szkolny 2019/2020 znajduje się poniżej:
Welmin__Przyleg__Brzoza__Strzelce_Kraj..pdf
Dankow__Buszow__Machary__Bobrowko__Strzelce.pdf
Wielislawice__Bronowice__Strzelce_Kraj.__Puszczykowo__Wilanow.pdf
Dlugie__Lichen__Strzelce_Kraj..pdf
Sokolsko__Zabicko__Bobrowko.pdf
Gilow__Ogardy__Pielice__Lipie_Gory__Czyzewo.pdf
Tuczno__Lubicz__Lipie_Gory__Strzelce_Kraj..pdf
W poniedziałek 2 września 2019 r. na dziedzińcu szkoły o godzinie 9:00 odbędzie się Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020.
Przydział wychowawców i gabinetów zostanie wywieszony w holu szkoły.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 7 latki w naszej szkole.
W czerwcu odwiedzili nas przyszli uczniowie. Poznali szkołę i warunki w jakich będą się uczyć. Do zobaczenia we wrześniu.
Klasy I - VII godzina 9:00 (dziedziniec szkoły)
Klasy VIII - godzina 10:00 (sala gimnastyczna)
Klasy III G-m - godzina 12:00 (sala gimnastyczna)
13 czerwca w miejscowości Cibórz k. Świebodzina odbył się finał wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły zremisowała z SP Międzylesie 1:1 oraz pokonała SP1 Kostrzyn 3:1, SP Jasień 1:0 i SP5 Żary 1:0. Nasze dziewczęta zdobyły 10 punktów i z bilansem bramkowym 6:2 stanęły na najwyższym stopniu podium ze złotymi medalami.
Skład zwycięskiej drużyny:
Maja Lewandowska
Nikola Czerniak
Martyna Demetruk
Malwina Pawłowska
Michalina Pawłowska
Lena Zacharewicz
Pola Zganiacz
Magdalena Tórz
Opiekunami drużyny byli p. Zbigniew Nowik oraz p. Agnieszka Choroszkiewicz
Dnia 3 czerwca 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna debata oksfordzka na temat : ,,Współczesna młodzież nie jest tolerancyjna”.
Tak postawionej tezy bronili: Katarzyna Maciaszek, Wanessa Strzelczyk, Sandra Zganiacz i Amelia Olszak. Po stronie opozycji stanęli: Marta Rogin, Adrianna Kępińska, Weronika Madziak i Hanna Paluta. Nad przebiegiem debaty czuwała marszałek Lena Rakiej, a w roli sekretarzy wystąpili: Tymoteusz Ludwiczak i Gabriela Pachulska.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Strzelec Krajeńskich pan Mateusz Feder, Dyrektor Zespołu Szkół pani Aneta Oszczęda, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego tejże szkoły z opiekunem, a także przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 i z Centrum Kształcenia Ustawicznego również z opiekunami. W spotkaniu uczestniczyła też, jak co roku, Dyrektor naszej szkoły pan Andrzej Bajko oraz pani wicedyrektor Aneta Kamzelska- Bęben. Miejsca dla publiczności zajęli uczniowie klas siódmych oraz uczniowie klasy trzeciej gimnazjum.
Trudny i kontrowersyj ny temat debaty wywołał wielkie emocje nie tylko wśród mówców, ale też wśród publiczności. Pierwsi mówcy zaczęli swoje przemówienia od tego, co rozumieją przez pojęcie tolerancji, jakie są przyczyny nietolerancji. Kolejni mówcy rozwinęli temat omawiając w jakich sferach życia objawia się tolerancja oraz podali przykłady nietolerancji. Dla poparcia swoich argumentów zarówno jedna jak i druga grupa zaprezentowała wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Debatujący nie pozostawili bez echa spraw związanych z osobami niepełnosprawnymi, grupami etnicznymi czy mniejszościami seksualnymi. W podsumowaniu debaty usłyszeliśmy, że tolerancja wg uczestników spotkania to tolerowanie „inności” do momentu, kiedy nie krzywdzi się innych. Przedstawiciele opozycji starali się wykazać, że nie brakuje postaw tolerancji , czego dowodem są wszelkie akcje charytatywne, w które młodzież chętnie się angażuje.
Debata zakończyła się głosowaniem publiczności i członków jury, a jej wynik wskazał nieznaczne zwycięstwo Propozycji, która broniła postawionej tezy.
Uczestnikom debaty dziękujemy za kreatywność w doborze argumentów i zaangażowanie.
Zachęcamy też uczniów młodszych klas do udziału w debacie kolejnego roku szkolnego.
Sereczne podziękowania za pomoc dla p. M. Gawlik i p. K. Cybulskiej.
Organizatorzy debaty: Alicja Izbicka i Robert Lange
Powered by aSc EduPage