Uczennice ze Szkolnego Klubu Reportera ,,W obiektywie” miały okazję obejrzeć wystawę pt. ,,Kobiety Strzelec”, która znajduje się w Spichlerzu. Była to okazja do podziwiania wspaniałych prac i poznania zasłużonych mieszkanek naszego miasta. Uczennice poczuły się zainspirowane do dalszej działalności fotograficznej.
Podziwiamy wystawę
Pierwszy Dzień Wiosny w Dużej Świetlicy
Wczoraj ekipa porannych Świetlicoludków wykonała wiosenny plakat, który będzie teraz zdobił naszą świetlicę. To już trzecia pora roku jaką witamy w tym roku szkolnym. Jak widać na zdjęciu nastroje też były wiosenne.
1
Krzysztof Wituszko Finalistą Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej
Krzysztof Wituszko z klasy 8b został finalistą Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Młody Biblista. W konkursie, który odbył się 21 marca w sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu, uczestniczyło 68 uczniów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Krzysztof po części pisemnej awansował do części ustnej konkursu, w której ostatecznie zajął 7 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zdjęcia: www.gosc.pl
Z aparatem w dłoniach na języku polskim
Uczniowie klasy 7u/8u chwycili w dłonie sprzęt fotograficzny i wyruszyli na szkolne korytarze. Ich zadaniem było poszukiwanie najciekawszych miejsc w szkole. Okazało się, że okiem aparatu widać znacznie więcej. Młodzież zwróciła uwagę na liczne wystawy, osiągnięcia, nagrody, miejsca przeznaczone do odpoczynku podczas przerw, kolorowe szafki, duże boisko i piękny widok na pobliskie jezioro.
Wykonane zdjęcia pozwoliły stworzyć opis szkoły na lekcji języka polskiego.
Sprzęt wykorzystany podczas zajęć został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
Pierwszy dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny, to bardzo przyjemny dzień. Uczniowie klasy 4a z własnoręcznie przygotowanymi kwiatami z bibuły wybrali się na spacer, aby odnaleźć pierwsze jej oznaki.
JAKUB ZIĘTEK WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA
- 1
W dniu 18 marca 2023 r., w piękny słoneczny dzień, reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych w Nowej Soli.
W każdym biegu brało udział kilkudziesięciu zawodników, którzy uczestniczą w treningach projektu „Lekkoatletyka dla każdego”. Trasy biegowe były bardzo wymagające, a zawodnicy rywalizowali na dystansach od 300 do 1000 metrów.
W zawodach najlepiej spisał się uczeń klasy 4 B – Jakub Ziętek, który w swojej kategorii wiekowej zdobył srebrny medal. Pozostali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 również ukończyli swoje biegi zajmując następujące miejsca:
Sobczak Lilia – 14
Dyliński Jakub – 14
Lewera Oskar – 15
Gil Mateusz – 16
Chmara Zuzanna – 20
Kostrzewski Nikodem – 22
Siwek Wojciech – 22
Kubiak Michalina – 35
Graboś Sandra – 43
Skomorowska Nadia – 44Opiekun – Krzysztof Borek
Spotkania z ciekawymi ludźmi
- 3
Dzisiaj gościem w naszej szkole był Pan Michał Paluta, mistrz Polski w kolarstwie szosowym, wychowanek strzeleckiego POM -u i absolwent naszego Gimnazjum. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego w szkole projektu "Spotkania z ciekawymi ludźmi". Nasz gość barwnie opowiadał o kolarstwie, swoich przygodach i pomysłach na przyszłość. Mogliśmy w pigułce poznać tajniki kolarstwa. Dziękujemy za spotkanie i życzymy wielu sukcesów na kolarskich trasach.
Poznajemy świat przez okular mikroskopu
- 13
W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” nasza szkoła została doposażona m. in. w mikroskopy optyczne. Jest to pomoc dydaktyczna, która nie tylko pomaga zorganizować ciekawe lekcje biologii, ale przede wszystkim pozwala uczniom spojrzeć w głąb tajemniczego mikroświata przyrody.
Poniższy fotoreportaż ilustruje jedną z takich lekcji, podczas której uczniowie prowadzili obserwacje mikroskopowe tkanek roślinnych. Obejrzeli komórki skórki liścia cebuli oraz samodzielnie wykonali świeży preparat mikroskopowy komórek miąższu pomidora.
Dla uczniów była to lekcja, którą powinni zapamiętać na długo.
Ogólnopolskie podsumowanie plebiscytu Szkoła Roku 2022
Dnia 4 marca w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyło się ogólnopolskie podsumowanie plebiscytu Szkoła Roku 2022, podczas którego dyrektor Andrzej Bajko odebrał statuetkę dla naszej szkoły za zajęcie pierwszego miejsca w województwie lubuskim.
Dziękujemy za wyróżnienie 😊
Warsztaty Wielkanocne
- 9
Uczniowie klas 2b, 2c i 3b uczestniczyli w Warsztatach Wielkanocnych, które odbyły się w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Strzelcach Krajeńskich. Pod okiem i z wielką pomocą Pań z warsztatów dzieci spędziły kreatywnie i ciekawie czas.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" w edukacji wczesnoszkolnej
- 10
Dnia 16 marca 2023 roku o godzinie 9.00 odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.
Głównym jego celem jest szeroka popularyzacja matematyki.
W konkursie mogli uczestniczyć wszyscy uczniowie.
„ Żaczki” i „Maluchy” z naszej szkoły również wzięły udział.
Większość z uczniów po raz pierwszy zmagała się z rozwiązywaniem tego typu zadań oraz z umiejętnością przenoszenia wyników na kartę odpowiedzi. Każdy z zapałem wziął się do rozwiązywania testu, a teraz z niecierpliwością czekają na wyniki.
Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY
Dnia 16 marca o godz. 9.00 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu KANGUR MATEMATYCZNY. Do zmagań przystąpiło 40 uczestników w kilku kategoriach, które obejmują następujące klasy:
Żaczek
Klasy 2 – 5 osób;
Maluch
klasy 3 i 4 – 21 osób;
Beniamin
klasy 5 i 6 – 6 osób;
Kadet
klasy 7 i 8 – 8 osób;
Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu i stąd tak liczny udział miłośników matematyki. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" jest świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu, ale okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.
Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu dwóch miesięcy od dnia przeprowadzenia konkursu, czyli w maju. Trzymamy kciuki za jak najlepsze rezultaty naszych uczestników!
Zespół matematyków
Sukces na konkursie recytatorskim w Dobiegniewie
Dnia 10 marca br. w Centrum Kultury w Dobiegniewie (Muzeum Woldenberczyków) odbyła się jubileuszowa XX edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Obozowej Oflagu II C Woldenberg. W tym prestiżowym konkursie – będącym jednocześnie lekcją historii - naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 8d Victor Laskowski.
Victor zinterpretował głosowo wiersz pt. „Warszawa” autorstwa Jerzego Wojciechowskiego – byłego więźnia obozu. Ekspresyjna recytacja wykonana przez naszego reprezentanta przyniosła mu zaszczytny tytuł LAUREATA! Warto zauważyć, iż to drugi z rzędu laur Victora w tym konkursie!
Opiekunem Victora jest p. Ilona Karkoszka.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Zawody
- 14
Odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. 7 marca nasze starsze dziewczyny grały w Zwierzynie i zajęły 3 miejsce. Natomiast dwa dni później zagraliśmy już w naszej szkole. Chłopcy starsi i młodsi zajęli 1 miejsce, a dziewczyny rocznik 2010 i młodsze wywalczyły 2 miejsce. Gratulacje!
Spotkanie uczniów z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy
- 3
Światowy Dzień Zespołu Downa
Kochani po raz kolejny zachęcamy Was do wzięcia udziału w Światowym Dniu Zespołu Downa. Dzień ten przypomina nam, jak ważne jest okazywanie wsparcia i empatii oraz umożliwienie osobom z Zespołem Downa pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Jednym z tradycyjnych sposobów świętowania Dnia Zespołu Downa jest symboliczne założenie kolorowych skarpetek nie do pary.
"Siły wokół nas" to kolejny dział z cyklu Być jak Ignacy…
- 6
Celem głównym było zapoznanie uczniów z siłami fizycznymi występującymi w przyrodzie.
Uczniowie dowiedzieli się, że pomiędzy dwoma stykającymi się przedmiotami (stół i przedmioty o różnej chropowatości) występuje siła, którą fizycy nazywają siłą tarcia. Siła ta zależy właśnie od rodzaju powierzchni, jakie się ze sobą stykają. Przedmiot gładki będzie szybciej się poruszał po skośnej ławce. Wykonali doświadczenia oraz zapoznali się z tym, gdzie na co dzień, spotykamy się z siłami tarcia np. na placu zabaw. Gdyby powierzchnia zjeżdżalni nie była gładka, jazda po niej nie byłaby tak szybka i przyjemna.
Wykonali doświadczenia związane z inną siłą - grawitacją. Wiedzą już, że ziemska grawitacja przyciąga wszystkie obiekty, niezależnie od ich masy z taką samą siłą.
Na końcu było doświadczenie, które pozwoliło zasymulować warunki nieważkości, takie, jakich doświadczają astronauci np. na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Uczniowie z zachwytem brali udział w każdym doświadczeniu zdobywając wiedzę bawiąc się w trakcie przeprowadzania eksperymentów.
Dzień Kobiet w klasach I
- 8
Dzień Kobiet w klasie 4A
8 marca w naszej klasie pojawiły się kwiaty, życzenia dla dziewczynek i drobne upominki. Chłopcy zachowali się jak dżentelmeni. Swoim koleżankom oraz wychowawczyni wręczyli własnoręcznie przygotowane kolorowe kartki z życzeniami, które wzbudziły szczególną ciekawość.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie