• PROJEKT INTERREG REALIZOWANY W SP Nr 2 w STRZELCACH KRAJEŃSKICH

Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Krajeńskich podjęła działania w ramach projektu: „Praca – nauka – życie”. W ramach projektu Interreg, w naszej szkole odbywają się typowe zajęcia praktyczne ukierunkowane na orientację w zawodach: krawiectwo, informatyka, laboratoria, technika, architektura, ogrodnictwo i kulinaria. Celem szkolnej orientacji edukacyjno-zawodowej jest wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami i środowiskiem pracy, kształtowanie pozytywnej  i proaktywnej postawy dzieci wobec pracy i edukacji, a także pobudzanie i rozwijanie zdolności oraz zainteresowań dzieci. Szkoła pomaga przygotować się uczniom do świadomego  i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania decyzji edukacyjnych  i zawodowych, uwzględniających znajomość własnych zasobów oraz informacje na temat rynku pracy  i systemu edukacji.