• Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia.

Więcej informacji o projekcie znajduje się  tutaj

Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzelcach Krajeńskich w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 154 200 zł. W ramach tej kwoty wykonano zakup poniższego wyposażenia:

drukarka 3D z filamentami, mikrostacja lutownicza, zestawy konstrukcyjny z mikrokontrolerami, aparat cyfrowy, kamera cyfrowa, gimbal, statyw do aparatu, mikroport, mikrofon kierunkowy, lampa soft-box, laptop, plansze ścienne do języka niemieckiego, plansze ścienne do muzyki i plastyki, magnetyczne osie liczbowe, modułowe pracownie przyrodnicze, modele budowy atomu, zestawy elektroniczne, zestaw klasowy – budujemy mosty, zestaw – przygoda z inżynierią, zestaw konstrukcyjno-techniczny steam, zestawy - bryły geometryczne składane z siatkami, klocki konstrukcyjne Morphun, klocki Korbo, IPP interaktywne plansze przyrodnicze – chemia, IPP interaktywne plansze przyrodnicze – fizyka, klocki Lego, klocki mini wafle, kuchnia elektryczna z piekarnikiem, zestaw garnków, patelnie, zestaw sztućców, zestaw noży, zestaw obiadowy, kubki, cedzaki, opiekacz 3 w 1, deski do krojenia, blender, miski, zestaw mebli kuchennych, krzesła szkolne, ławki szkolne, deski do prasowania, żelazka, hafciarka, pracownia robótek ręcznych, kulka silikonowa krawiecka, włóknina krawiecka, tkanina bawełniana, welur, fartuchy, apteczki, plansze – zasady bhp, głośniki, zestaw karaoke z mikrofonem, statyw do mocowania tła fotograficznego + 3 tła, oprogramowanie do edycji i montażu materiałów typu video, zestaw kolumn naściennych instalacyjnych, zestaw mikrofonów bezprzewodowych, mikser mikrofonowy, stół do pracowni informatycznej, szafa metalowa, kosze na śmieci, tablica suchościeralna, zestaw klasowy 8xmBot z dodatkami, Roboty Photon EDU pakiety podstawowe i rozszerzone, zestaw szkolny 6 x robot, wyświetlacze LED do mBot-a, smart kamera mBot, zderzaki do mBot-a, zestaw światło i dźwięk do mBot-a, mikroskopy, wizualizer.

Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych przez Uczniów naszej Szkoły. Zajęcia będą bardziej atrakcyjne i pozwolą na zdobywanie praktycznych umiejętności przez Uczniów.